Yuka: Bitki birçok kullanır

Yuka: Bitki birçok kullanır


Güney Kaliforniya sürüş, bir yardım edemem ama görkemli avize ağacı çiçek açan ihtişam fark her bahar-Tanrı'nın mum, Tanrı'nın mum, chaparral yucca, İspanyolca süngü veya kılıç, Don Kişot yucca ve şuraya gitmeyeceğim birçok diğer adları. Yucca whipplei Santa Clarita vadisine Agua Dulce ve Acton- ve çoğu Güney Kaliforniya-dahil olmak üzere yerel türdür.

Yucca "hayatta kalma bitki" olarak kabul edilir Neden? Tüm kaynaklar nedeniyle bu bitki verebilmektedir. İnsan Tarih boyunca birçok kullanımı yucca'nın avantajı almış ve biz bugün kullanmaya devam.

Yüzlerce yıldır, Amerikan yerlilerinin yucca her şey için hayal-gıda, ipler, inşaat malzemeleri, Ayakkabı ve sandaletler, ip, ağlar, sepet ve sabun, şampuan ve gıda için yaprakları kullanarak yapmak kullanılan.

Genç çiçek yenilebilir ama eğer tüketimi daha önce birkaç kez yıkanmış değil acı olabilir. Meyve çiğ yenebilir ve kavrulmuş ve zemin un kurutulmuş tohumları. Yucca kök patates gibi yemiş ama çok daha fazla nişasta içerir.

Not: Hangi tür yucca kök yenilebilir olduğunu bana belli değil. Bazı tür yucca yenebilir ve bazı değil, bu yüzden uzman sormak emin olun veya çeşitli yucca bitki türü herhangi bir bitkinin parçaları yemeden önce araştırma duydum.

Gıda yanı sıra, yaprakları tedavi ve ipler yapmak için kullanılır. Her zaman bir eğlence "kamp" Bu etkinlik veya İzciler ve her yaştan çocuklar için büyük bir ders.

İlk olarak, bazı fabrika Bankası yapraklarından kesti. Yaprak sonundan çıkıntı dikenler üzerinde kendini bıçakla değil dikkatli olun. Yaprak'ın bıçak ucundaki diken kaldırın. Kadar (yaklaşık 10-15 dakika) – kolayca viraj için yumuşak ama suyu dışarı atma yapraklarını suda ıslatın.

Ardından, batırılmış yaprakları kaldırmak ve onları filamentler ayrı kırmaya taşla pound. Filamentler parçalayacak başladığınızda, iplikçikler halinde kolayca yırtmak mümkün olacak. Üç veya daha fazla iplikçikleri almak ve onları birlikte Saç örgüsü. Bunu yaptıktan sonra birkaç örgülü teller birleştirmek veya onları tek tek istersen-ipler, takı, bir sepet, sandalet yapmak için kullanın.

İpliklerini güneşte kurumaya yerleştirin. Bir kez kurular, ipliklerini neredeyse kırılmaz. Artık su oldukça sabunlu olduğunu fark edeceksiniz. Su sabun şampuan veya banyo için kullanılabilir. Saçların inanılmaz yumuşak yapar.

Diken bir yaprak bıçak ucu kesebilir ve iğne dikiş olarak kullanabilirsiniz. Bu teknik yüzlerce yıldır giyim, Ayakkabı, sepetler, yama kardeşi, vb yapmak için kullanılmıştır. Hayır Walmart yakın tarafından olduğunda çok kullanışlı bir üründür.

Yucca ama yazıldığından "yuca." çok benzer başka bir bitki Bu bitki manyok (manihot esculenta), hangi tamamen farklı ve yucca ilgisiz olduğunu.

Bu yazı için araştırma, manyok köküdür yenilebilir ve diğerleri öyle olmadığınısöyle yorum bulundu. Ancak, manyok kök tapyoka yapmak için kullanılır.

Genel manyok bitki yucca whipplei tamamen farklı görünüyor. Manyok bir elyaf Afrika, Asya ve Güney Amerika'nın bazı yerlerinde boyunca var. Hatta kök buldular çünkü "avize ağacı kökünden" marketler alımı uyardı bir blog aslında manyok ve değil yucca, ve o çok hasta yapmadan yemiş olamaz ki uyarmışlardı bulundu.

Sonra tekrar, ben bir tarifi online nerede bir kadın büyükannesi avize ağacı veya manyok kök avize ağacı kökünden yapmak için kullanılan belirtilen gördüm. , Az söylemek kafa karıştırıcı. Muhtemelen bu hazırlanmış veya pişirme önce tedavi yolu var mı? Yakından herhangi bir avize, yuca, cassava veya hangi ile bilmediğiniz diğer tuberous kök ingesting daha önce araştırma öneririz.

Yucca benzersizdir. Diğer en fazla klasik bir simbiyotik ilişki vardır. İşin içinde yucca tesisi ve yucca güve, Tegeticulla yuccasella. İkisi arasındaki ilişkiyi milyonlarca yıl boyunca var olmuştur.

Ne bitki ne de güve diğer olmadan yaşayabilir. Yucca Yedirme için tohumları güve'nın larva bağlıdır ve bitki yucca güve sadece tarafından tozlaşma.

Erkek ve dişi pervane yeraltında koza içinde yaşamak ve çiftleşmeye hazır olduklarında bir avize ağacı tesisinde birleşirler. Dişi yumurtalarını bırakmaya hazır olduğunda, o avize ağacı polen bir çiçek altında onun Merkez polen ambalaj tarafından toplar. O daha sonra o çiçek yumurtalık içinde bir delik açılır ve içine yumurtalarını bırakır bir farklı çiçek veya avize ağacı bitki uçuyor. Polen küçük bir miktar onun tentacles kazıma, o daha sonra çiçek stigma gider ve stil içinde küçük çöküntü içine polen paketleri. Dişi hisse senedi ayrılmadan önce o belirli çiçek yumurtlamak için ilk değiller sonraki kadın söyler bir feromon ile çiçek işaretler. Yeni gelen daha az yumurta veya hiçbiri hiç terk edebilir. Bu çok fazla yumurta hatching her çiçek önlemek için yardımcı olur. Bitki çiçek iptal eder tamamen Eğer çok fazla yumurta koyulur.

Larva yucca tohumlar meyve içinde beslenirler ve meyve dışında yedikten sonra yuva. Larvalar daha sonra kendi koza yapmak için zemine yuva ve önümüzdeki bahar olay her yerde tekrar replays.

Bu artrit ve eklem ağrıları, cilt hastalıkları, astım, baş ağrısı ve osteoartrit tedavisinde iyi birçok tıbbi yucca kullanımı vardır söyleniyor. Avize ağacı özü migren, kolit, ülser, gut, bursit, yüksek kan basıncı ve kolesterol ve bozuklukları, böbrek, karaciğer ve safra kesesi tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. Araştırmacılar bir bileşik avize ağacı özü bulunan kan trombosit topaklanma engeller kan pıhtıları önlemek keşfettim.

Her ne kadar yucca tıbbi kullanımları yüzlerce yıldır dikkate alındı, Placerita Kanyonu doğa Merkezi Associates önermiyor ve tıbbi amaçlar için herhangi bir doğal bitki kullanımı onaylamaz. Doktorunuz ya da diğer sağlık tıbbi tedavi veya amaçları için herhangi bir doğal bitki kullanmayı denemeden önce profesyonel danışın.