Genistein nedir?

Genistein nedir?


, Soya fasulyesi ve diğer bitkiler gibi kırmızı yonca ve kudzu bulunan bir polifenol Genistein var. Bir izoflavon bilinen flavonoid türüdür. Genistein izoflavon daidzein ile sık sık görülürler ve birlikte onlar soya isoflavonlar olarak kabul edilir. Bu bileşiklerin insan sağlığı üzerindeki etkileri için yaygın olarak incelenmiştir. Onlar diyetler ve hastalık oranları incelemek nüfus çalışmaları Kanserinde azalma ile ilişkili bulunmuştur.

Bu moleküller her ikisi de hayvan ve insan östrojen reseptörleri bağlama yeteneğine sahiptirler. Bu nedenle, bunlar phytoestrogens bilinir. Belirli bir bileşik onlara bağlandığında reseptörleri hücresel hareketlilik teşvik. Genistein östrojen reseptörleri bağlar ve değil kadar etkin olarak insan östrojen ama faaliyetlerini uyarır. Böylece, kısmen östrojen etkileri engelleyebilirsiniz. Bu hormonlar kalkınma, prostat ve meme kanseri gibi var kanserler karşı koruyucu etkisi için sorumlu olabilir.


Asya, soya tüketimi çok bu batıda daha yüksek ve muhtemelen 20 kat daha yüksek. Soya ürünleri — un, süt, soya ve soya fasulyesi kendilerini gibi — kolayca tüketilen. Diyetler insanlar ve onların hastalık oranları örneğin alınma olasılığını inceleyerek çalışmalar Japon erkekleri prostat kanseri Amerikalı erkekler daha önemli ölçüde daha düşük oranları var bulduk. Ayrıca, Asyalı kadınlar meme kanseri daha düşük oranları Batı kadınlardan daha var. Bu farklılıklar diyetinde soya miktarı farklılıkları nedeniyle olmak olan.


Genistein çeşitli laboratuvar çalışmaları kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatmak için gösterilmiştir. Birkaç farklı biyokimyasal özellikleri, bu etkileri kanser hücreleri üzerinde neden olabilir phytoestrogen, görevi yanı sıra var. Onun anti-kanser Ulusal Kanser Enstitüsü'nın uyuşturucu sözlükte listelenen önemli bir faaliyettir. Kullanımı tedavi zamanlama, ancak, bazı çalışmalar mevcut meme kanseri yayılması artırmak için genistein bulduk beri önemlidir. Bir bileşik engelleyen olan hastalar tedavi östrojen bu etkiyi iyileştirmek.


Bu izoflavon da etkileri menopoz başladıktan sonra kadınlarda östrojen düzeyleri azaltmak oluşur kemik kaybına karşı olduğu görünür. Bu Osteoporoz neden olabilir ve ciddi zayıflatıcı. Östrojen tedavisi Bu etkilerden kaçınmak için Post Menopozal kadınlarda yaygın olarak kullanılan, ama bu tehlikeli yan etkileri olduğu yapılan araştırmalar göstermiştir. Genistein ile tedavi bir diyet ek olarak aldı kadınlarda kemik yoğunluğu artırmak için bulundu.


Genistein aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Bu etkinlik DNA oksidatif hasarlara karşı korumak ve meydana gelen mutasyonlar önlemek. Ayrıca kolesterol oksitleyici ve kalp krizi riskini katkıda tutabilirsiniz. Bu izoflavon kalp krizi karşı korumak için olan.


Bir diyet ek olarak, bu bileşik almaktan ancak yan etkileri olabilir. Gastrointestinal sorunlara neden olabilir. Bağışıklık sistemi bozabilen öneriyor bazı araştırma vardır. Daidzein bu yan etkiler değil gibi görünüyor. Denemek ve soya isoflavonlar sadece daha fazla soya yemek yerine genistein diyet takviyeleri alarak yararlanmak akıllıca olabilir.