Ginseng faydaları ayıklamak

Ginseng faydaları ayıklamak


Asya ginseng bitkisel kullanımı geri dönüş 5000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Nerede o sağlığı, genel vücut kuvvet ve ömrünü uzatmak için neredeyse büyülü bir itibar kazanmıştır doğunun bitkisel ilaçların en yüksek kabul biridir. Panax Yunanca kelime anlamı "her derde deva" veya "all-healing"; türetilmiştir cins adı türler ginseng demek söyleniyor "dünyanın merak ediyorum". Her iki bitki tıbbi erdemleri isaret. Son on yılda Batı popülerlik kazanmıştır ve ginseng ve onun bileşenlerinin yararlı etkileri geniş edebiyat işte.


Sağlık faydaları


Son raporlar ginseng Farmakoloji üzerinde etkileri, merkezi sinir sistemi, endokrin ve Adrenokortikal sistemleri, iç, organları, metabolizma, tansiyon ve şeker, ganadotropik etkinlik, hücresel yaşlanma, tümörler ve stres etkisi de dahil olmak üzere geniş gösterir. Ginseng stres rahatlatmak, cinsel aktivite artışı ve laboratuvar hayvanlarda çiftleşme kolaylaştırmak için görünür. Bu bitki yaşam süresi sırasında kalp krizi uzatan etkili olduğu bildirilmiştir. Hipoglisemik etkinliğini gösteren rapor. Asya ginseng da testis 2,3,7,8-tetrachloro-di-benzo-di-p-DIOXIN ikna testis hasarlara karşı korumak için tespit edilmiştir. Bu belirli dioksin en belki de bilimin ulaştığı en zehirli kimyasal grup tehlikelidir. Dioksin kanser insanlarda neden olduğu bilinmektedir.

Ginseng Anemi tedavisinde yararlı olarak listelenen, kanser, depresyon, diyabet, yorgunluk, hipertansiyon, uykusuzluk, şok, radyasyonun etkileri, morfin ve kokain kullanımı, çevre, fiziksel ve zihinsel stres ve kronik hastalık. Bir uyarıcı hareket, dayanıklılık geliştirmek, yaşam beklentisi artış, sinir sisteminin rahatla, zihinsel farkındalık geliştirmek, uygun hormonal işlevleri teşvik, lipid düzeylerini artırmak, düşük kolesterol, sinir büyüme artırmak ve hastalık direnci artırmak için söylenmiştir. İştah ve bedensel enerji artırmak, regl düzenleyen, doğum kolaylığı, kadınların doğurganlık artırmak ve periodontal hastalığı tedavi etmek için kullanılmıştır.


Ginsenosides sayısız dokuların hedeflemek için yeteneğini göstermek, steroid saponins farklı bir grup bir dizi farmakolojik tepkilerin üretiyoruz. Ancak, ginsenoside faaliyet birçok mekanizmaları hala bilinmeyen kalır. Beri ginsenosides ve ginseng diğer bileşenlerinin birbirinden farklı efektler oluşturmak ve bir tek ginsenoside aynı doku içinde birden fazla eylem başlatır, ginseng genel Farmakoloji son derece karmaşık ve ezoterik kalır.