Çalışmada kan pıhtılaşma Nattokinase'nın etkileri gösterir

Çalışma kan pıhtılaşma Nattokinase'nın etkileri gösterir


(Kan pıhtılaşma) trombozu hastaların genellikle ilaç tedavileri reçete, ama aynı zamanda ilgi nattokinase, fermente soya gıda natto kan pıhtılaşması için daha doğal destek olarak türetilmiş bir enzim. Bir son çalışmada, araştırmacılar nattokinase Anti-koagülasyon ve fibrinolitik (kan pıhtıları büyümesini engeller bir işlem) üzerindeki etkilerini belirlemek için bir tek 2000-FU (fibrinolitik adet) doz etkilerini araştırdı.

Çift-kör, plasebo kontrollü, crossover çalışma 12 konularda gerçekleştirildi. Her kol çalışma sırasında konular Japonya Bio bilim Laboratuvarı (Walnut Creek, CA) bir plasebo veya nattokinase NSK-SD marka 2000 FU verildi. Kan temel ve 2, 4, 6 ve 8 saat çalışma odasına çekilmiş oldu.

Müdahale bireylerde gösteren fibrinolitik gerçekleşmişti D-dimer konsantrasyonları artan araştırmacılar bulundu. D-dimer, fibrinolitik sırasında oluşan bir protein parçası kez ölçüleceğini tromboz için test ederken.

Araştırmacılar Ayrıca NK müdahale takviyesi 2 ila 4 saat sonra kan Antitrombin konsantrasyonu artırmak yardımcı bulundu. Antithrombin koagülasyon sisteminin enzimleri inaktive ve "en önemli fizyolojik düzenleyiciler kan pıhtılaşması cascade için" biri bir proteindir, araştırmacılar yazdı. Ayrıca NK alımı sonra reddetti bu faktör VIII etkinliği (Ayrıca bir göstergesi tromboz) tespit ettiler.

Araştırmacılar bu değişiklikler normal sınırlar içinde olduğunu söyledi.

"Bu çalışmanın nattokinase'nın yeteneği fibrinolitik ve antithrombosis contemporaneously insan sözlü nattokinase yönetiminde tek bir doz sonra geliştirmek için ilk kanıt sağlar]," araştırmacılar yazdı. "Nattokinase'nın benzersiz, nispeten güçlü fibrinolitik/antikoagülan aktivitesi, istikrar gastrointestinal sistem ve uzun bioavailability içinde vivo, temel nattokinase şu anda diğer potansiyel avantajları sunmak için aracıları tedavi ve/veya seçili hastalığı işlemlerin önlenmesi için kullanılan görünür."