Bazı yemek isteyeceksiniz kalp-sağlıklı gıda

Biraz kalp-sağlıklı gıdalar Bu sen ve #39; ll yemek istiyorum


Ne yulaf, fasulye ve derisiz tavuk ortak var mı? Onlar tüm kalp sağlıklı gıdalar vardır ama tadını tomurcuklu tantalize pek bir şey yapma. Neyse ki, kalp sağlığı için yeme mülayim gıdalar veya sıkıcı tatlar ömür boyu hapis anlamına gelmez.

Yulaf ezmesi kutunun dışında düşünme tarafından kalp sağlığı üst aklın tutarken yemeklerini yeniden icat.

Bu herkes için önemlidir çünkü kalp hastalığı — içeren kontur ve diğer kalp-damar hastalıkları — 1 numaralı ölüm Amerika Birleşik Devletleri'nde Amerikan Kalp Derneği göre nedenidir.

Dikkatli Yeme, kalp sağlığını korumak için en iyi yollarından biridir. Bu 10 kalp-sağlıklı gıdalar ile en zor çalışma kas vücudunuzun destekler sağlıklı bir yemek oturarak sakıncası yoktur.


Çilek


Yaban mersini ve çilek, senin kalp eyvallah sesli yemek. Bu meyveleri haftada üç veya daha fazla porsiyon yiyerek, kadın kalp krizi riskini tarafından yüzde 32, derginin "Dolaşım." göre azaltabilir

Filizlenmiş buğday İngilizce muffins


4:9 Filiz tahıl keten İngilizce Muffins kalp sağlıklı keten tohumu ile yapılır Hezekiel omega 3 ve 6 esansiyel yağ asitleri ile dolu. Sadece onları damak tadınızı heyecanlandıran zengin bir deli lezzet için tost makinesi pop! Filiz beslenme ve sindirimi, her keke en üst düzeye çıkarmak için bitki protein, etkileyici bir miktar da sağlar.


Patates


Patates bir nişasta olduğu için kötü bir rap olsun, ama aslında kalp-sağlıklı bir diyetin olumlu bir parçası. Potasyum açısından zengin, patates düşük kan basıncı yardımcı olabilir. Kızartma patates ve pişirme veya bunun yerine kaynar deneyin kaçının unutmayın.


Tofu


Bir büyük et alternatif mi arıyorsunuz? Tofu soya proteini oluşur, çünkü, kötü kolesterol (LDL), alt düzeyleri kalp-sağlıklı beslenme için fantastik yapım yardımcı inanılıyor. Yeni tarifler keşfetmek veya geçerli sık yedek olarak kullanabilirsiniz.


Kırmızı şarap


Şerefe kadeh kırmızı şarap ile iyi kalp sağlığı için söylüyorlar. Mayo Clinic notlar alkol ve kırmızı şarap antioksidanlar iyi yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterol düzeylerini artırma ve Arter hasara karşı koruma tarafından kalp hastalığı önlemeye yardımcı.


Ispanak

Temel Reis değil — ıspanak kalp-sağlıklı bir yumruk paketleri inanılmaz bir gıda olduğunu. Vitaminler, lif ve antioksidanlar hareket karotenoidler, ıspanak dolu bir demek, yeşil superfood. Sandviçler, salata ve tatlılar için düzenli olarak ekleyin.Çikolata


Bir şeker dişin var mı? Kalbin bettering şımartın. Bir kare ya da iki koyu çikolata olabilir kalp için iyi, sadece bar yüzde 70 kakao veya daha yüksek olduğundan emin olun.


Somon


Çok yönlü somon ile kırmızı et tüketimini azaltmak kolaydır. Etli kendi tutarlılığı ızgara, buharlama veya pişirme için sonsuz seçenekleri sunarken tatmin edici. Omega-3 yağ asitleri ile yüklü, somon kalbini neşeyle atlamak yapacaktır.

Domates


Likopen, C vitamini ve alfa - ve beta-karoten dolu, domates herhangi bir kalp-sağlıklı yemek için akıllı bir yanı vardır.


Onları taze veya birçok yardımlardan yararlanmaları için güneşte kurutulmuş yemek.