Altın nano tanecikleri hasat için yonca bitki bilim adamları kullanın

Altın nano tanecikleri hasat için yonca bitki bilim adamları kullanın


Minyatür altın fabrikalar bir gün altın nano tanecikleri sürekli bir hasat ile nanoteknoloji sanayi sağlayabilir gibi sıradan yonca bitkiler kullanılmaktadır.

University of Texas-El Paso (finalde) ve Meksika bir uluslararası araştırma ekibinden eser, Stanford sinkrotron radyasyon Laboratuvarı (anlamı)--bölüm Menlo Park, California yılında Stanford lineer hızlandırıcı Merkezi (SLAC), Gelişmiş Araştırmacılar, küçük fabrikaları yonca'nın doğal, fizyolojik gerek metaller içinde onlar büyüyor ortamından ayıklamak için kullanıyorsunuz. Çoğu burada değeridir yonca altın ortamından ayıklar ve nano tanecikleri--altın bir milyarda bir metre arasında daha az lekeleri biçiminde depolar. Kendi bulgularını Nano harfler, Amerikan Kimya Birliği yayın Mart sayısında yayınlanır.

"Bu çalışma sadece bir yüz sinkrotron anlamı tarafından sağlanan röntgen benzersiz özelliklerini yararlanmak yenilikçi araştırma projelerinin" dedi Keith Hodgson, anlamı Direktörü ve Stanford Üniversitesi'nde kimya profesörü.

Yarıiletken endüstrisi uzun oksidasyon mukavemeti ve ısı ve elektrik iletkenliği altın değerli. Şimdi, acımasız ve sürücü doğru hiç küçük hızlanan teller, konektörler ve aracılığıyla-hiç küçük yarı iletken cihazların yapar üzerinde bu özellikleri çok küçük şeyler yapmak millet için daha da önemlisi delik. Sonuç olarak, Nanoteknoloji nano ölçekli elektronik ve optik cihazlar için altın nano tanecikleri yapmak süreçleri çok ilgi sektörüdür.