Ülkemizde dış ticaret emtia kabaran Çin tıbbı çekme bitki özleri

Çin tıbbı kabaran emtia yabancı ticaret ülkemizde çekme bitki özleri

2010 yılında ihracat bize 500 milyon dolarlık ilk çeyreğinde dikkate bitki ekstresinin geleneksel Çin tıbbı (TCM) için toplam ithalat ve ihracat malların yüzde altmış, yıl on yıl %37.4 artış için ulaştı; İthalat ve ihracat hacmi de görünür daha büyük büyüme, artan %45 yıl-Tarih-year。

Bir dünya emtia ithalat ve İhracat Ticaret ancak mevcut sürekli kurtarma durumu, geleneksel Çin tıbbı Çin ithalat ve ihracat mal da belirgin iyileşme belirtileri gösterdi. Bu yılın ilk çeyreğinde Çin tıbbı emtia ithalat ve ihracat için 870 %33.5 artış ile karşılaştırıldığında milyon dolar olarak gerçekleşti; İhracat $690 milyon, %40.3 artış yıl on yıl.

Böyle güçlü bir büyüme son yıllarda nadir bir olgudur. Bunlar arasında geleneksel Çin tıbbı (TCM) ürünler ithalat ve ihracat, toplam miktarı oranı yüzde altmış özü haline geleneksel Çin tıbbı emtia ithalat ve ihracat artış güçlü çekme ana güç.

Toplam ihracat ortalama biraz bırakın ihracat ve istikrarlı artış

Çin Gümrük veri istatistiklere göre bu yılın ilk çeyreğinde Çin'in ihracatı bize 500 milyon dolar bitki özleri içine, ürünler ithalat ve ihracat geleneksel Çin tıbbı toplam miktarı, yıl on yıl %37.4 artış 57.2 oranında ulaştı; İthalat ve ihracat hacmi de büyük büyüme, artan 45.0 görünür % yıl-on yıl.

n ilk çeyrek bu yıl ihracat istikrarlı büyüme, saklamaya devam bitki özleri ihracat yapıldı $440 milyon, önceki yıl, Çin tıbbı mal ihracatı yüzde 63.7 artış % 44.3; 27000 ton, aynı karşılaştırıldığında % 52.3 artış miktarı verme; Ortalama ihraç fiyatları biraz düştü, % 5.3 azaltmak yıl on yıl.

Ve bitki özleri İthalat için 57.338 karşılaştırıldığında sadece %0,6 artış ile Çin tıbbı mal ithalatı yüzde 32,1 milyon dolar; İthalat miktarı 3630.3 ton, % 6.7 yıl on yıl artış olduğunu; Ortalama fiyatları biraz düştü, % 5,6 azaltmak yıl on yıl.