Bitki özü beyin tümörü mücadele edebilirsiniz

bitki özü beyin tümörü mücadele edebilirsiniz


Silibinin insanlarda bir olağanüstü güvenlik profili vardır ve şu anda karaciğer hastalığı ve zehirlenme tedavisi için kullanılır. Max Planck Enstitüsü psikiyatri Münih'te bilim adamları keşfetti Helmholtz Zentrum München hücre kültürleri, hayvan modelleri ve insan tümör doku bilim adamları ile işbirliği içinde bu silibinin Cushing hastalığı, beyin hipofiz bezinde bir tümör nedeniyle bir nadir hormon durumu tedavi uygulanabilir. Araştırmacılar bir patent under ve şimdi klinik silibinin bir non-invaziv tedavi stratejisi olarak kullanarak planlıyoruz. Böylece, gelecekte, hastaların beyin ameliyatı artık geçmesi olabilir.

<p>Treatment with silibinin, a constituent of milk thistle seeds, alleviated symptoms of Cushing Disease in cell cultures, animal models and human tumor tissue. In future, patients might not have to undergo brain surgery anymore.</p><p>&nbsp;</p>Görüntüyü yakınlaştırma

Silibinin, bir kurucu süt thistle tohumların tedaviyle hücre kültürlerinde Cushing hastalığının semptomları ortadan kalkar... [daha fazla]

© Curtis Clark, Wikipedia (CC BY-SA 2.5)

Cushing sendromu ile karıştırılmamalıdır Cushing hastalığı, beyin hipofiz bezinde bir tümör nedeniyle oluşur. Tümör sırları kortizol yayın hızlı kilo alımı, yüksek kan basıncı ve kas zayıflığı yol böbreküstü bezleri tarafından takip miktarda stres hormonu gelistiginde (ACTH) arttı. Hastalar osteoporoz, enfeksiyonlara yatkındır ve bilişsel işlev bozukluğu veya hatta depresyona gösterebilir. Hastaların % 80-85 oranında tümör rahatsız beyin ameliyatı tarafından kaldırılabilir. Ameliyat edilemez durumlar için orada şu anda tek bir hedefe yönelik tedavi onaylanmış neden olan ne yazık ki yoğun yan etkileri hiperglisemi gibi hastaların fazla % 20.

Günter Stalla, endokrinolog, Max Planck Enstitüsü psikiyatri Münih, etrafında bilim adamları şimdi hayvan modelleri ve zararsız bir bitki özü insan tümör doku Cushing hastalığı tedavi etmek için uygulanabilir hücre kültürleri keşfettiler. "Silibinin süt thistle tohumları büyük etkin kurucu olduğunu. Bu insanlarda bir olağanüstü güvenlik profili ve zaten karaciğer hastalığı ve zehirlenmesi tedavisinde kullanılan"açıklar Marcelo Paez-Pereda, geçerli çalışmanın önde gelen bilim adamı ünlü bilimsel dergi Doğa tıpyayınlandı. Silibinin tedavi sonra tümör hücreleri normal ACTH üretim sürdürülüyor, farelerde tümör büyüme yavaşladı ve Cushing hastalığının semptomları kayboldu.

2013 yılında Max Planck bilim adamları kimyasal ve Doğal bileşikler, silibinin hipofiz tümörleri tedavi etmek için dahil olmak üzere geniş bir aile üzerinde bir patent under. İnsanlara, hangi Cushing hastalığı, sadece 5.5 100.000 kişi dünya çapında geliştirmek karşılaştırıldığında bu durum birkaç pets içinde çok yaygındır. Örneğin, köpekler % 4'ü ve atları bile % 7'si Cushing hastalığı muzdarip. Böylece, araştırmacılar şimdi bir çok saf madde ve aktif bileşen silibinin yavaş salınımlı özel formülasyonları klinik çalışmalarda test planlıyoruz.

Silibinin: Eylem modu

"Çok fazla ACTH yayın tarafından Cushing hastalığı neden olur biliyorduk. Kendimizi bu üretim üzerinde neden olur ve, nasıl durdurulacağını sorduk"Paez Pereda diyor. Onların ilk deneylerde araştırmacılar Cushing hastalığı olan hastalarda tümör dokusunda ısı şok protein (HSP90) 90 derece yüksek miktarda bulduk. Normal miktarlarda HSP90 doğru bir şekilde başka bir protein, hangi sırayla ACTH üretimi inhibe glukokortikoid reseptörü kat için yardımcı olur. "Onlar için glukokortikoid reseptörü, tümör dokusunda çok fazla HSP90 moleküller gibi sopa" Paez Pereda açıklar. "O silibinin HSP90 için böylece izin glukokortikoid reseptörü molekülleri HSP90 çözülmeye bağlar bulduk. Silibinin ile biz bir non-invaziv tedavi stratejisi sadece nadir Cushing hastalığı için aynı zamanda glukokortikoid reseptörü akciğer tümörleri, Akut lenfoblastik lösemi ve Multipl Miyelom, gibi katılımı ile diğer koşulları için keşfettim "Paez Pereda bitirmek.