Kekik özü güçlü bir antimikrobiyal benzer

Kekik özü güçlü antimikrobiyal benzer

Çalışmalar kullanışlılığı candida albicans, aspergillus küf, staph enfeksiyonlar, vajinal enfeksiyonlar, pseudomonas ve listeria karşı göstermiştir. Bir çalışma bize Tarım Bakanlığı üzerinden temel yağlar antimikrobiyal etkinlikler Salmonella ve E.coli karşı sunulan gösterdi. Diğer araştırma, kekik yağı güçlü bir antimikrobiyal olduğunu belirten aynı tutar gıda korumak için kullanılabilir. Çalışmalar Tennessee Üniversitesi ve University of Algarve adlı Gıda Bilimi Bölümü üzerinden bulundu kekik için benzer sonuçlar antibakteriyel eylem patojen mikroplar.

Fizyoloji bölümü ve biyofizik Georgetown Üniversitesi Tıp Merkezi, son çalışmada ifade aşağıdaki temel yağlar enfeksiyonları için rolü açısından:

Yeni, güvenli antimikrobiyal ajanlar önlemek ve şiddetli bakteriyel, viral ve mantar enfeksiyonları üstesinden gelmek için ihtiyaç vardır. Bizim önceki deneyim ve diğerlerinin dayalı, bitkisel yağlar, o origanum gibi böyle olanaklar sunmaktadır varsayılmıştır.

Science Daily yayınlanan bir makalede, temel özü stafilokok bakteri öldürme konusunda etkili olduğu bulundu. O da eşit olarak mikrop öldürme yetenekleri ortak reçeteli antibiyotik olarak etkili oldu.

Başka bir çalışmada dergide yayınlanan deneysel ve Toxicologic patoloji kekik özü Sıçanlarda bağlı kolit olumsuz etkileri daha düşük ve iki nokta üst üste ve karaciğer onun yarar hakkında yeni fikirler için kapıyı açar buldum.