Nasıl bitki özü

Nasıl bitki özü


Etkin ilkeler bitkilerden çıkarma kaynağını Saat gecenin içinde kayboldu. İnsanlar çok erken bitki yararları hakkında öğrendim ve şimdi dediğimiz bir "özü" elde etmek için ilk teknikleri geliştirilmiştir. Bu ilk özleri esas olarak su tabanlı işlemler veya alkol fermantasyonu infüzyon, maserasyon, kaynatma veya damıtma gibi yordamları kullanarak elde.

Bu ilk yordamları yanı sıra araçları, malzeme ve Isıtma, yollar ve sadeliği deneyim ve bilgi birikimi bilim yerine gerekli.

Tam otomasyon, daha yeterli ekipman, süreç mühendisliği ve analiz yanı sıra yeni ayıklama teknolojileri yüksek basınç, mikrodalgalar veya ultrason gibi gelişmeler, bitki ayıklama uzmanlık kavramı rağmen bugün bile hala mevcut teknoloji hakimiyetini ve gelenek arasındaki uygun ilişki dayanmaktadır.

Bir bitki özü nedir?

Bir bitki özü tanım olarak, bir katı-sıvı çekme--dan alınması gerekir.

Katı-sıvı ekstraksiyon sağlam vücutta bir çözücü ile solubilization tarafından bulunan öğeleri ayırmak için bir işlem olarak tanımlanır ve arıtma tarafından takip olabilir.

Özü çözücü içinde yer alıyor. Çözücü yenilebilir bir çözücü ise, ayıklamak ayırmak gerek yoktur. Çözücü yenilebilir bir çözücü yoksa, Kuru bir özü almak ayrılması sağlanır.


Kalite kriterleri nelerdir?

Hammadde yelpazesi, çeşitli çözücü, işlem kullanımı ve ekipman performans faktörleri belirleniyor. Bu birden çok parametre profesyonel olarak birleştirilmelidir. Sadece onların uygun kombinasyonu almak yüksek-nitelik bitki özleri sağlanır.