Bitki tabanlı terapiler menopoz belirtileri için kabartma verebilir nasıl

Bitki tabanlı terapiler menopoz belirtileri için kabartma verebilir nasıl


Menopoz belirtileri yaşıyorsanız , soya dayalı gıdalar denemek için cazip olabilir veya yardım almak için bitkisel takviyeleri. Ama bu sözde bitkisel kökenli tedaviler gerçekten işe yarıyor?

Bu terapiler-ebilmek sağlamak biraz mütevazı indirimleri yeni bir analiz diyor — ama hepsi değil — menopoz belirtileri. Erasmus Üniversitesi Tıp Merkezi, Hollanda, araştırmacılar tarafından liderliğindeki analiz, belirli soya gıdalar ve bitkisel ilaçlar da dahil olmak üzere çeşitli bitki tabanlı terapiler test 60'tan fazla önceki çalışmalar incelenmiştir.  Toplamda, araştırmacılar 62 çalışmalar 6,653 kadınlar içeren analiz.

Analiz yiyecek ve takviyeleri soya isoflavonlar sıcak yanıp söner ve vajinal kuruluk, mütevazı indirimleri de dahil olmak üzere bazı menopoz belirtileri gelişmiş ama did değil önemli ölçüde azaltmak gece terlemeleri gösterdi.

İsoflavonlar phytoestrogen, östrojen taklit edebilirsiniz bitki türevi bileşikler bir türüdür. Tofu, tempeh, miso ve natto soya isoflavonlar yüksek gıdalar vardır.

Bitkisel Takviyeler

Çalışmada Ayrıca çeşitli şifalı otlar menopoz belirtileri geliştirilmiş bulundu. Kırmızı yonca, phytoestrogens formononetin, biochanin A, daidzein ve genistein zengin bir kaynağıdır biriydi. Kırmızı yonca gece terlemeleri gelişmeler, ancak değil sıcak basması sıklığını ilişkili.

ERr 731, Işgın rhaponticum izole bir özü gibi daha yeni bitkisel ilaçlar ve pycnogenol, çam kabuğu özü bir 24 saatlik süre içinde sıcak basması sayısını azalttı. Çünkü kanıt sınırlı Ancak, araştırmacılar söylüyorlar, daha fazla deneme ihtiyaç vardır.

İlginçtir, araştırmacılar siyah cohosh takviyeleri ve yaygın menopoz belirtileri hafifletmek için kullanılan, Çin şifalı otlar gibi dong quai, menopoz belirtileri azaltmak değil bulundu.

Biraz karışık bir çanta, sonuçlar alındı diyor kadın sağlık uzman Holly L. Thacker, MD

"Bu çalışmaların bazı iyileştirmeler sıcak basması, ama değil gece terlemeleri, ya da gece terlemeleri ama sıcak yanıp söner göstermek," Dr Thacker diyor. "Take-home mesaj şiddetli menopozal belirtiler varsa, doktorunuza görmek ve gerekir hormon eksikliği gerçek sorunun tedavisi korkmak değil bu yüzden."

Klasik menopoz semptomları tamamlayıcı terapileri ile yalnız tedavi edilemez, kendisi için pek çok kadın hormonu östrojen kaybına bir sonucudur diyor.

"Menopoz doğal hayat bir olaydır ve herkes hormonal eksik olsa bile, hormonal eksik olan kişi bu sorunun tedavisi için bir hormon almaya ihtiyacı hakkında kötü hissetmemelisin," diyor.

Ek risk taşırlar

Bu çalışmalar birçok kadın arzusu için daha fazla doğal, bitkisel kökenli menopoz belirtileri için alternatif, Dr Thacker diyor vurgulayın. Birçok kadın tamamlayıcı tedaviler sağlık sonuçları sorunları nedeniyle hormon replasman tedavisi yerine kullanmak seçin.

Ama şimdiye kadar tamamlayıcı tedavilerin hiçbiri önemli ölçüde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Yardım için arayan kadınlar hafif menopoz semptomları ile soya kendi diyet gıda yoluyla ekleyebilirsiniz ama doktor takviyeleri, denemeden önce Dr Thacker diyor ki konuşmalısın.

Eğer bir ek için bir reçete gerek olmayabilir, ama takviyeleri hala Dr Thacker diyor bir risk taşırlar. Örneğin, diğer çalışmalar bu aşırı bazı soya göstermiştir takviyeleri belli kanser türlerini bir kadının riskini artırabilir.

Menopoz kadınların kendi sağlık alışkanlıkları hisse senedi almak iyi bir zaman olduğunu — diyet ve egzersiz gibi — ve bir kadın sağlık doktor normal muayene almak için Dr Thacker diyor.