At kestanesi ağaçları sağlamak A çiçek göstermek üretmek ama hiçbir şey yenilebilir

At kestanesi ağaçları sağlamak a çiçek göstermek üretmek ama hiçbir şey yenilebilir


Her bahar, At kestanesi ağaca Colorado Üniversitesi Boulder kampüste durdurur insanlar, hatta bazı parçalarını multitasking lisans öğrencileri bir çiçek ekranda koyar.


Norlin Kütüphane, eğlence merkezi batısında ve Mackey Auditorium doğusunda kuzeyinde ağacıdır. O ağaç bizi yıllardır büyüleyici.


Bizim at kestanesi 45 feet uzun boylu ve biraz sarkık dalları ile kubbeli bir taç uçları kalkık vardır. Ve bitki örtüsü gür, 5-7 broşürler 4-12 santim ile bileşik her yaprak. Çiçekler düzenlenmiş kuleleri veya panicles yaklaşık bir ayak uzun boylu, her biri birçok çiçek. Böylece her salkım çiçekler birçok renkte çiçekler turuncuya kaybolur ve sonra sarı, kırmızı bir nokta ile beyazdır.

Ortak adını At kestanesi olsa botanikçiler Aesculus hippocastanum, ara. Ortak adları belirsizliklerle dolu ve önemli bir yanlış isim bu ortak adıdır. İlk olarak, gerçek bir kestane değildir ve o yakından onlara sadece görünüm olarak benzer ilgili değil. At kestanesi denir, çünkü fındık atlar için ölümcül olabilir. Ancak, geyik ve siyah ayı fındık zevkle ve kullanılabilir olduklarında onları yeriz.


Nat King Cole tarafından yapılan ünlü geleneksel tatil şarkı "Kestane Roasting On An Open Fire," hatırladın mı? O şarkıyı cins Castanea, doğru kestane anlamına gelir ve bu kestane yenilebilir, lezzetli ve besleyici. Amerikan Kestane, Castanea dentata, 5-10 ayak çapında Doğu yaprak döken orman en büyük ahşap ağacında olgun ağaçlar 100 feet, Mayo ile daha uzun ile bir zamanlar. Kestane ormanları kestane yanıklığı 1904 ile 1950 arasında tarafından yok edildi.


Cins Aesculus içeren 13-19 ağaç türleri, yanlışlıkla denilen bazı kestane ve diğerleri buckeyes aradı. Altı bu türlerin Kuzey Amerika yerli vardır ve kalanlar Eurasia için yerel. At kestanesi Pindus Mountains Yunanistan ve Arnavutluk ve Sırbistan ve Bulgaristan Balkan dağlarına yerli olduğunu öğrenmek için sürpriz oldu. Horticulturists Avrupa, İskandinavya, İngiltere ve Kuzey Amerika'nın şehirleri At kestanesi tanıştırdı. Adı buckeye yalnızca Kuzey Amerika için yerli türler için geçerlidir iken türler Eurasia için yerli kestane, en yaygın olarak adlandırılır.


Ohio buckeye, Aesculus glabra, Ohio State ağacıdır ve Batı Pennsylvania için Texas Midwest üzerinden bir dağılımı gösterir. Buckeye de erken yerleşimciler için sevgi sözcükleri Ohio bir terim kullanılmıştır. Ancak, kendi başına hiçbir fay boyunca ağaç benim görüşüme göre önemli ölçüde düşmanlık uyandırmak için hiçbir şey yapmadı masum bir ağaç ünü kirlenmiş Ohio Eyalet Üniversitesi'nde futbol takımının maskotu olarak kabul edilmiştir.


Ağaç veya meyve veya fındık yok parçalar yenilebilir olması At kestanesi ve diğer cinsin Aesculus kimyasal savunma, zorlu bir dizi var. Aescin adında bir saponin ve aesculin, her iki cins Aesculus adlarını alarak adında bir glucoside savunma bileşikler arasında en önemli. Ama At kestanesi diğer savunma bileşikler de sentez. Örneğin, Amerikan yerlileri stun veya balık öldürmek için zehir ayıklamak için fındık ezilmiş ve tanen deri tedavisi için ayıklamak için fındık beyazlatılmış.


Bu bileşiklerin bazıları olmasına rağmen tıbbi kullanır, herhangi bir belirti veya ızdırap için Ana Telafiler kullanılmak üzere çok tehlikeliler. Bilinen yan etkileri arasında savunma bileşikleri listelenen vardır "Akut anafilaktik reaksiyonlar" ve "Akut böbrek yetmezliği."


Onun günlüğü Anne Frank onun penceresinden görünen Atkestanesi hakkında yazdı Anne Frank ağaç olarak şimdi hatırladım. O ağacın Ağustos 2010 yılında ölmeden önce tohum alınan ve germinated, uzun bir karantina Indianapolis gitti 11 yavru üretmek. Bu Anne Frank At kestanesi ağaçları şimdi iki Holokost merkezleri ve diğer siteleri tarihsel öneme sahip ülke çapında ekilir.