Papatya çayı düzenleyen kan şekeri, engeller ve diyabet yönetir

Papatya çayı düzenleyen kan şekeri, engeller ve diyabet yöneten


Kan şekeri düzenleyen önemi açıktır: kan şekeri normale sağlık sorunları, biri en belirgin önleyebilirsiniz kez kararsız kan şekeri yıllık sonucudur diyabet olmak. Neyse ki, çoğumuz için bu bizim kan şekeri düzeyleri etkin kalan ve doğru yemek choicesà ¢ â yaparak kontrol için elimizden geleni içinde olduğunu ' ¬ "ve de papatya çayı içme tarafından.

Papatya çayı uzun kabiliyetini sakin ve dinlenmek için değerli, yatmadan önce ama şimdi bir çalışmada günlük tarım ve gıda kimya için tercih edilen bir çay yapmak gösterir papatya başka bir amaca hizmet edebilir: kan şekeri düzenleyen.

, University, Toyama Japonya ve otlak Enstitüsü ve Birleşik Krallık'ta çevre araştırma, araştırmacılar papatya çayı etkisi diyabetik sıçan okudu. Fareler yarısı papatya özü üç hafta boyunca bir doz verildi. Diyabetik sıçan başka bir set papatya yok eklenmesi ile normal bir diyet verildi.

Çalışma papatya fareler için verildiğinde, daha az miktarda glikoz (şeker alkol) sorbitol döndü görülmektedir. Aşırı sorbitol böbrekler, gözleri ve sinir hücrelerinin hasara neden olabilir. Öncelikle böyle bir zarar diyabetiklerde sorumlu enzimleri de papatya fareler inhibe. Papatya özü beslenen edildi fareler de diğer fareler karşılaştırıldığında glikoz kan genel bir azalma gösterdi.

Papatya Günlük tüketim arasında açık bir bağlantı olduğunu çalışmada yazarlar belirtilen çay ve şeker hastalığı ve hiperglisemi ilerlemesini engelliyor. Her zamanki gibi bu tedavi ne kadar etkili olabilir belirlemek için daha fazla araştırma yapılması diyenler vardır, ama herkes için kan şekeridüzenleyen doğal bir yol için arıyor, papatya çayı içmeye başlamak için fazlasıyla yeterli teşvik bu çalışmanın sonuçlarıdır.

Papatya çayı'nın faydaları sadece şeker hastalığı olanlar için değil. Şeker hastaları için kan şekeri normale iyi bir sağlık için çok önemlidir, ama normal kan şekeri Bakımı diyabet yararlanabilir olmadan gerçek insanlar bile düzeyleri. Kan şekeri salıncaklar yorgunluk, şeker cravings ve diğer belirtiler arasında insülin direnci ile ilişkilidir. Kan şekeri düzenleyen için önlemler alırken aslında diyabet sağlıklı bireylerde başlangıçlı önlemek ve aynı zamanda sağlıklı bir kiloyu korumak ve daha enerjik hissediyorum yardımcı olacaktır.

Tabii ki, sadece kan düzenlemek için papatya çayı içme düşünüyorsanız şeker, unutmayın sağlıklı bir ek bir genel yaşam tarzı bu naturallly katkıda bulunduğu için sağlıklı kan şekeri. Düzenli egzersiz, bu yaşam tarzı içinde dahil edilmesi gereken başka adımlar vardır dengeli yemek yeme, rafine edilmiş gıdalar kaçınarak ve uyku bol alıyorum.