Bazı bitki özleri size kalsın genç ve canlı

bazı bitki özleri size genç ve canlı kalsın


Günlük Oncotarget Concordia gelen araştırmacılar tarafından yeni bir çalışma yayınlandı ve Quebec tabanlı biyoteknoloji firması Idunn teknolojileri önemli bir faktör ortaya: bitki özleri anti-aging molekülleri gördüğüm altı en iyi grupları içeren.

Çalışmada, Idunn Technologies geniş biyolojik kütüphaneden, taranmış araştırma ekibi için Maya kronolojik ömrünü artıran bitki özleri için ekran için 10.000'den fazla çalışma yürütmektedir.

Neden Maya? Cellularly bahsetmişken, Maya ve insanlar içinde benzer şekilde yaşlanma ilerler. Bu nasıl anti-yaşlanma sürecini gerçekleşir anlamak için en iyi hücresel modelidir.

"Toplam, Maya, kronolojik yaşlanma yavaşlatmak moleküllerin altı yeni gruplar bulduk" Vladimir Titorenko, çalışmanın kıdemli yazar ve Biyoloji bölümü Concordia adlı bir profesör diyor. O Concordia öğrenciler ve Eric Simard, gençleştirme, İskandinav mitolojisinde tanrıça için adında Idunn teknolojileri kurucusu bir grupla çalışma yürütülmüştür.

Bu sadece yaşlanma sürecini yavaşlatan için aynı zamanda kanser dahil yaşlanma ile ilişkili belirli hastalıkların önlenmesi için önemli etkileri vardır.

"Bireysel hastalığı tedavi üzerinde odaklanmak yerine, müdahaleler yaşlanma moleküler süreçleri aynı anda başlangıçlı ve ilerleme çoğu yaşa bağlı hastalıkların geciktirebilir. Bu tür müdahale sağlıklı yaşlanma ve bireysel hastalıkları tedavisi ile elde edilebilir daha ömrü üzerinde büyük bir etkisi var tahmin edilmektedir"kim bu yeni moleküller yakında ticari ürünlerde kullanılabilir olacak notları Simard, diyor.

"Bu sonuçlar yeni görüşler hangi aracılığıyla biyolojik yaşlanma, bazı bitkilerden çıkarılan kimyasallar yavaşlatabilir mekanizmaları da sağlar" diyor Titorenko.

Bu gruplar moleküllerin biridir en güçlü uzun ömürlü uzanan farmakolojik müdahale henüz açıklandığı bilimsel literatür: belirli bir söğüt kabuğu özü.

Ne zaman insanlar ağrı ve ateş rahatlatmak için çiğnemek için tavsiye edildi söğüt kabuğu Hipokrat, süre boyunca yaygın olarak kullanıldı. Çalışma bu Maya ortalama ve maksimum kronolojik ömrü 475 yüzde ve 369 yüzde, sırasıyla arttığını gösterdi. Bu rapamycin ve metformin, Anti-Aging etkileri için bilinen iki en iyi ilaç daha daha büyük bir etki gösterir.

"Bu altı özler gibi toksik olmayan sağlık Kanada ve zaten tanınan sergi sağlık yararları insanlarda, tarafından kabul edilmiş" Simard diyor.

"Ama önce daha fazla araştırma yapmanız gerekir. Bu Maya gidip yaşlanma yanı sıra iki kanser bir hayvan modeli ile çalışmak Idunn teknolojileri altı araştırma programları için dört diğer üniversitelerle işbirliği neden modelleri. "

Çalışmada, "Büyük ölçüde Maya kronolojik yaşlanma gecikme ve uzun ömürlü tanımlama hücresel süreçler üzerinde farklı etkiler bitki özleri keşfi" son zamanlarda günlük Oncotarget yayımlandı.