Şeker beyin zarar verebilir tatlı diş-yeni bir çalışma grubu için kötü haber öneriyor

Şeker beyin zarar verebilir tatlı diş-yeni bir çalışma grubu için kötü haber öneriyor


Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları şeker bir tür meyve ve sebze, doğal olarak bulunan bu fruktoz - bulundu, aynı zamanda alkolsüz içecekler ve tatlılar mevcut - beyin hücreleri zarar ve çok çeşitli hastalıklar, diyabet ve kalp hastalığı için yol açabilir Alzheimer ve ADH.


Bilim adamları fareler bir grup fruktoz çivili su (eşdeğer bir litre meşrubat insanlar için bir gün hakkında) ile altı hafta için beslenir. O zaman onları labirentteki fareler tek su içti vardı yanında koymak. Fruktoz tüketilen fareler iki kez labirent eğitim - onların anılarını Engelli olduğunu düşündüren aynı düzeyde rağmen sadece su grubu olarak gezinmek için uzun sürdü.


Vardı ancak deneme bir olumlu sonuç: fruktoz tarafından üretilen tehlikeli değişikliklerinizi geri almak bir omega-3 yağ asidi dokosaheksaenoik asit veya DHA, olarak ortaya çıktı.


Keten tohumu yağı beslenen edildi fareler üçüncü bir grup zengin omega-3s yanı sıra salt su grup olduğunca çabuk labirent gezinmek için yönetilen fruktoz su ayıklayın.Fındık ve bazı sebze DHa balık (özellikle de somon), de doğal olarak bulunur.


"DHA bir ya da iki genlerini değiştirir; Bu dikkat çekici olan tüm gen desen normale döndü, itmek gibi görünüyor"Xia Yang, çalışmanın kıdemli yazarı söyledi.