Yeşil soya anti-inflamatuar etkileri görülebilir ışık ile Irradisted ayıklamak


Yiyecek ışık ışınlama kez insan sağlığı üzerinde birçok olumsuz etkileri sonuçlanan gıda, çeşitli bileşikler okside. Diğer bileşenleri, örneğin, vitamin D, ultraviyole ışın tarafından aktif hale gelir. Yeşil çay yaprakları görünür mavi ve UV-A dalga boylarında, ışınlama antioksidan aktivite diğer tedaviler daha büyük bir artış neden oldu. Bazı bitki özleri ışık ışınlama insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olabilir şüpheli. Bazı Yenilebilir bitki özleri üzerinde görünür ışık radyoterapi etkileri bir ön inceleme yapılır. Bir dizin etkisi olarak Jurkat hücrelerinde (bir insan T hücre gibi hücre satır) IL-2 bastırma kullandık ve IL-2 ifade Jurkat hücrelerdeki üzerinde görünür ışık radyoterapi yeşil soya etanol ayıklamak için güçlü bir baskılayıcı etki doğruladık.

Soya araştırma orta veya geliştirme azaltmak soya fasulyesi ile kronik hastalıklar için olası yapılmış gıdalar çeşitli unsurları vardır belirtti. Hypocholesterolemic etkileri soya phytoestrogen, kanser riskini azaltır özelliği isoflavonoids ve saponinler ve genistein xenobiotic etkisini örnekler. Görünüşe göre bir diyet soya fasulyesi dahil olmak üzere sağlık faydaları vardır. Soya fasulyesi renkleri ve sesleri çok çeşitli ticari — sarıdan siyaha yeşil, kahverengi ve kırmızı. Sarı Pigmentli soya en bol ve hasat soya olduğunu.

Soya fasulyesi sağlık yararları renk farklılıkları göre farklılık gösterir rapor. Örneğin, Siyah soya fasulyesi özler öteleme süresi sarı soya fasulyesi, tohum kat yüksek toplam polifenol içeriği nedeniyle kıyasla daha uzun bir düşük yoğunluklu lipoprotein oksidasyonu var. Kahverengi soya tohumu kat yüksek radikal atma işlemi etkinliği nedeniyle son derece polimerli proanthocyanidin bileşeni için gösterildi. Başka bir çalışmada soya isoflavonlar ve yeşil çay zenginleştirilmiş bir diyet kontrol fareler için karşılaştırıldığında Ovariektomili fareler (doğal öldürücü faaliyet ve lymphoproliferation) bağışıklık fonksiyonu geliştirilmiş gösterdi.

Biz son zamanlarda su özleri gelen yeşil soya fasulyesi IgE üretiminin yanı sıra B hücreli apoptosis, muhtemelen BAFF ve Nisan ifadelerin baskılayarak düzenlemek için yetenek ile ilgili olarak pollinosis için inhibitör etkinliği var açıklığa kavuşturuldu.

Önce hasat edilir ve olgunlaşma sırasında sarı hale soya tohumu genellikle yeşildir. Bu da çalışmanın, şartları "sarı" ve "yeşil" soya tohum kat cotyledon rengini her olgun soya (Glycine max), hasat sonrası bakın. Biz değerlendirildi ve yeşil etkileri karşılaştırıldığında ve sarı soya ile ya da ezelî anti-inflamatuar aktivite görünür ışık ışınlama ayıklar.