Bir bitkisel özü pankreas kanseri gelişimi inhibe


Bir bitkisel özü pankreas kanseri gelişimi inhibe


Geçenlerde pankreas kanser hücrelerini öldürmek için bulunan bir bitki aynı zamanda anti-enflamatuar özellikleri, bir sonucu olarak pankreas kanseri gelişimi inhibe Jefferson Kimmel Kanser Merkezi'nden Araştırmacılar göre görünüyor. Verileri Anti 100 yıllık toplantı 2009 içinde Denver sunuldu.

Thymoquinone, Nigella sativa, olarak adlandırılan bir Orta Doğu Bitkisel tohum yağı özü büyük kurucu pankreas kanseri hücrelerinde inflamatuar aracılar sürümü azaltılmış anti-enflamatuar özellikleri Hwyda Arafat, MD, Ph.D., cerrahi Thomas Jefferson, Jefferson tıp College Üniversitesi'nde doçent ve Jefferson pankreas, biliyer & bagli Kanser Merkezi üyesi göre sergiledi.

Nigella sativa tohum ve yağ geleneksel tıpta pek çok Orta Doğu ve Asya ülkeleri tarafından kullanılır. Hastalıkları, bazı bağışıklık ve enflamatuar bozukluklar da dahil olmak üzere geniş bir dizi tedavisinde yardımcı olur Doktor Arafat söyledi. Önceki çalışmalarda da anti-kanser prostat ve kolon kanserlerinin etkisi olmasını göstermiştir.

Temel daha önce yayımlanmış ve bulguların o thymoquinone Histon uyku (HDACs), Dr. Arafat engeller ve iş arkadaşları thymoquinone ve trichostatin A, iltihap ilişkili kanserler iyileştirmek için daha önce göstermiştir bir HDAC inhibitörü anti-enflamatuar özellikleri karşılaştırıldığında.

Araştırmacılar bazıları sitokin iltihap ikna etmek için TNF-Alfa ile ön işleme pankreas duktal adenokarsinom (PDA) hücreleri, kullanılan. Thymoquinone neredeyse tamamen TNF-Alfa, İnterlökin-1beta, İnterlökin-8, dahil olmak üzere çeşitli inflamatuar sitokinlerin, Cox-2 ve MCP-1, trichostatin A. etkisini daha üstün bir etkisi ifade kaldırıldı

Bu bitki de harekete geçirmek ve NF-kappaB, iltihap ilişkili Kanserinde karıştığı bir transkripsiyon faktörü sentezini inhibe. NF-kappaB aktivasyonu gözlenen pankreas kanseri ve pankreas kanseri'nın direniş kemoterapötik ajanlar için bir faktör olabilir. Pankreas kanseri hayvan modelleri thymoquinone ile tedavi edildi, yüzde 67'sini tümörler önemli ölçüde çekmiş ve proinflamatuar sitokinler tümör olarak düzeyleri önemli ölçüde azaltıldı.

İltihap birkaç solid tümör maligniteler gelişiminde karıştığı olmuştur. Kronik pankreatit, kalıtsal ve sporadik, pankreas kanseri gelişme riski ile ilişkilidir.

"Bunlar çok heyecan verici ve roman sonuçları," Dr Arafat söyledi. "Sadece kronik pankreatit hastalarında bundan yarar, ama aynı zamanda gruplar birkaç diğer geliştirme riski ya da pankreas kanseri nüks ile gibi yüksek riskli aile üyeleri ve ameliyat sonrası hastalar. Bu güçlü efektleri pankreas kanseri için potansiyel bir koruyucu ve tedavi edici strateji olarak ot için umut verici. Daha da önemlisi, bitki ve petrol orta kullanıldığında güvenli ve binlerce yıldır bildirilen toksik etkisi olmadan kullanılan."