Amigdalin

Amigdalin
Şimdi konuş
Ürün ayrıntıları

Risun biyo-teknoloji Inc önde gelen amla meyve özü üreticilerinden biridir ve düşük fiyat ve yüksek kalitede tedarikçiler, fabrika tedarik saf doğal ve % 100 doğal amla meyve satın almak hoş geldiniz ayıklayın.

Amla meyve özü

Ürün adı: Amla meyve özü

Botanik kaynak: Phyllanthus emblica L.

Kullanılan kısmı: meyve

Görünüm: Kahverengi ince toz.

Belirtimi: 10:1

Test yöntemi: TLC

amla meyve özü tıbbi kullanımları

Amla veya Hint bektaşi üzümü, Hint doktorlar tarafından kan şekeri kontrolü de dahil olmak üzere birçok Kronik koşulları için kullanılmıştır.  Amla Sanskritçe ise adı Hintçe, terim kullanılır Amalaki. Bu yenilebilir meyve C vitamini ve onun güçlü bir antioksidan aktivite, birçok otlar daha güçlü yüksek içeriği için ünlüdür.

Botanik adı
Botanik amla Emblica officinalis Gaertn ve Phyllanthus emblica isimleri.

Amla yarar
Ayurvedik doktorlar deneyim büyük bir Amla kullanımı ile olsa da, batıda küçük insan araştırma mevcuttur. Araştırma için kişilerin diyabet, ülser önlemede antioksidan olarak rolü değerlendirilmesi amla ile yapılır zihinsel ve bellek etkileri ve anti-enflamatuar faydaları. Ne yazık ki, çoğu bu araştırmanın hayvanlarla yapılır ve bu bitki hangi koşullarda bize çok az insan çalışmaları çoğu yararına olduğunu.

Kemirgen çalışmaları, amla kolesterol ve kan şekeri kontrolü için bellek, antioksidan olarak yararlı olduğu tespit edilmiş ve amla kullanımı geciktirme Sıçanlarda diyabetik katarakt gelişimine yardımcı oldu.

Antioksidan
C vitamini ve polifenoller yüksek içeriği nedeniyle, amla özü güçlü bir antioksidandır.

Antioxidative aktivitesi, polifenolik içerik ve Tay bazı şifalı bitkiler geleneksel diyabetik hastalarda kullanılan anti-glikasyondan etkisi.
Med Kimyasalları 2009 Mart; Kusirisin W, Srichairatanakool S, Lerttrakarnnon P, Lailerd N, Suttajit M, Jaikang C, Chaiyasut C. ilaç Bakanlığı bilim, eczane, Chiang Mai Üniversitesi, Chiang Mai 50200 Fakültesi, Tayland.
Diyabet, alternatif tedaviler olarak geleneksel olarak kullanılan 30 Tay şifalı bitkiler ethanolic özleri antioxidative etkinliği için değerlendirildi. Beş bitkiler vardı güçlü antioksidan aktivite: Amla Phyllanthus emblica Linn., Terminalia chebula Retz., Morinda citrifolia Linn., Kaempferia parviflora duvar. ve Houttuynia cordata lanatus., anılan sıraya göre. Amla diğer bitkiler daha güçlü antioxidative faaliyet vardı. Soruşturma toplam polifenol ve tanen içeriği Amla ve Houttuynia cordata flavonoid içeriği en yüksek olduğunu gösterdi. Sonuçları bu bitkiler doğal antioksidanlar serbest radikal atma etkinliğine sahip ve diyabet oksidatif stres azaltmak için kullanılabilecek potansiyel kaynakları ima.

Kimyasal ve antioksidan Hint bektaşi üzümü amla takviyeleri değerlendirilmesi.
Phytother transferde 2009 Ocak. Poltanov EA, Shikov AN, Dorman HJ, Pozharitskaya ON, Makarov VG, Tikhonov Genel Müdür Yardımcısı, Hiltunen R. açık anonim şirket 'Diod', 11a Derbenevskaya Avenue, 113114, Moskova, Rusya Federasyonu.
Bu çalışmada dört ticari amla meyve özleri kimya ve antioksidan özellikleri değerlendirilir. Tüm özleri toplam fenol, toplam flavonoid ve toplam tanen deneyleri olumlu yanıt üretti. Ağırlıklı olarak polifenolik analitler, örneğin ellagic ve Galik asit ve corilagin, varlığını teyit edildi.

Kolesterol amla
Hiperkolesterolemi ve lipid peroksidasyon kolesterol beslenen Sıçanlarda amla (Emblica officinalis Gaertn.) etkisi.
J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2005 Aralık; 51 (6): 413-8.
Enstitüsü doğal tıp, Toyama tıp ve ilaç Üniversitesi, 2630 Sugitani, Toyama, Japonya.
Tüp Bebek ve içinde vivo Cu(2+) kaynaklı LDL oksidasyonu ve kolesterol beslenen sıçanlar kullanarak amla düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) oksidasyon ve kolesterol düzeyleri üzerine etkisi araştırıldı. SunAmla ve Etil asetat (EtOAc) özü önemli ölçüde inhibe amla thiobarbituric asit (TBA)-Reaktif madde düzeyi Cu(2+) kaynaklı LDL oksidasyonu ve etkileri bu probucol daha güçlü. Bu sonuçlar bu amla yüksek kolesterol ve ateroskleroz önlenmesi için etkili olabilir öneririz.

Diyabet
Şeker hastalığı kontrol amla ot bir avantajı veya amla özü nedir?
Hayvanlar bir çalışmada oksidatif hasar yüksek kan şekeri azaltarak bir rol oynamak için bu bitkisel gösterir.

Amla özler streptozotocin indüklenen diyabetik Sıçanlarda oksidatif stresi azaltmak.
J Med gıda. 2005 Güz; 8) 3): 362-8. Biyo-beslenme bölümü, Taiyo Kagaku Co Ltd, Yokkaichi, Mie, Japan
Antioksidan özellikleri amla özleri ve diyabet streptozotocin kaynaklı oksidatif stres üzerindeki etkileri de, fareler incelenmiş. Amla ya ticari enzimatik şeklinde SunAmla (Taiyo Kagaku Ltd. Şti., Yokkaichi, Japonya) ya da Etil asetat özü polifenol açısından zengin bir kısmını streptozotocin indüklenen diyabetik sıçan için 20 gündür sözlü olarak verildi. Amla gösterdi güçlü serbest radikal etkinlik atma ayıklar. Amla da güçlü, Gelişmiş glikozile son ürünlerin üretimi inhibisyonu gösterdi. Diyabetik sıçan amla özleri sözlü yönetim biraz geliştirilmiş vücut kilo alımı ve serum diyabetik sıçan çeşitli oksidatif stres endeksi de önemli ölçüde hafifletti.

Radyasyondan korunma
Amla özü takviyeleri alarak bu radyasyon tedavisi gören yararlı olacaktır ya da radyasyon yok etmeye çalışıyor kanser hücreleri korumak?

Bir ayıklamak, Emblica officinalis Against Radiation-Induced hasar farelerde koruyucu etkisi.
Integr kanser orada. 2009 Ma; Jindal bir Soyal D, Sharma A, Goyal PK. radyasyon ve kanser Biyoloji Laboratuvarı, zooloji, İstanbul Üniversitesi, Jaipur, Hindistan'ın bölümü.
Amla özü radioprotective etkisini farelerde incelenmiştir. Swiss albino farelerin gama ışınları (5 Gy) devamsızlık (kontrol) veya varlığı amla özü, sözlü olarak 100 mg/kg vücut ağırlığı (deneysel) bir kez her gün 7 gün üst üste maruz bırakıldı. İnce bağırsak (değişir) bir örnek fare kaldırıldı ve 30 gün için 12 saatten farklı otopsi aralıklarla okudu. Denetimde hayvanlar, crypt hücre nüfus, Mitotik figürler ve villus uzunluğu 1 gün belirgin azaltıldı; Bunlar daha sonra giderek artmaya başladı ancak son otopsi aralığı normal düzeyde bile elde değil. Amla özü Işınlama önce alma hayvanlar crypt hücreleri ve uyuşturucu tedavi denetimle hiç otopsi aralıkları karşılaştırıldığında Mitotik figürler daha yüksek bir dizi vardı. Işınlama hayvanların sonuçlandı lipid peroksidasyon bir doz bağımlı yükseklik ve glutatyon bir azalma yanı sıra katalaz konsantrasyonu 1 saat sonrası radyoterapi, bağırsak. Buna ek olarak, ışınlama lipid peroksidasyon ve glutatyon ve katalaz düzeylerinde yükselme önemli tükenmesi nedeniyle önce amla ayıklamak tedavi.

Cilt ve kollajen
Tip ı yanlısı kollajen teşvik ve anti-collagenase Phyllanthus emblica özü faaliyetlerinin fare fibroblastlar.
J Cosmet Sci 2009 Temmuz-Ağustos; Chanvorachote P, Pongrakhananon V, Luanpitpong S, Chanvorachote B, Wannachaiyasit S, Nimmannit U. Chanvorachote P, Pongrakhananon V, Luanpitpong S, Chanvorachote B, Wannachaiyasit S, Nimmannit U. Fizyoloji bölümü, Fakültesi Eczacılık Bilimleri, Chulalongkorn Üniversitesi, Bangkok, Tayland.
Devam eden bir arama amla roman farmakolojik faaliyetleri için bir parçası olarak, bu da çalışmanın türünü göstermiştir ben kollajen teşvik ve anti-collagenase birincil fare fibroblast hücreleri üzerindeki etkileri. 0.1 mg/ml konsantrasyonu amla özü önemli ölçüde arttı türü yanlısı kollajen seviye tedavi edilmemiş bir denetimi daha büyük. Emblica özü bir yaklaşık 7.75-fold büyük neden ben yanlısı kollajen indüksiyon aynı tedavi konsantrasyon, bilinen bitkisel kolajen artırıcı asiaticoside göre yazın. Amla özü bir doz bağımlı şekilde collagenase etkinliği inhibe. Bu bitkisel özü kollajen sentezi faydaları ve onun düşmesine karşı koruyan ve doğal bir anti-aging madde kullanılabilir gibi gelecek vaat eden bir farmakolojik etkiye sahiptir.

Toksin ve uyuşturucu sperm koruma
Okratoksin ve onun iyileşme Emblica officinalis sulu tarafından Spermatotoxic etkisi ayıklayın.
Acta Pol ilaçla 2009 Kasım-Aralık; Chakraborty D, Verma R. toksikoloji bölümü, zooloji bölümü, Bilimler, İstanbul Üniversitesi, Ahmedabad 380 009 Üniversitesi Fakültesi, Hindistan.
Bu da çalışmanın okratoksin ve bu iyileşme spermatotoxic etkisini değerlendirmek için Emblica officinalis sulu özü tarafından gerçekleştirilmiştir. Ne zaman erkek albino farelerin okratoksin ile tedavi edildi. çeşitli üreme parametrelerindeki değişiklikler (sperm sayısı, sperm motilitesi, sperm canlılığı ve doğurganlık oranı) tespit edildi, Emblica officinalis (2 mg/hayvan/gün 45 gün) iyileşme okratoksin kaynaklı spermatotoxic yürürlükte olduğunu belirtti, daha fazla sulu ile tedavi ederken ayıklayın. Ne zaman normal insan sperm hücre süspansiyon okratoksin (Tüp Bebek) ile tedavi edildi, çeşitli morfolojik değişiklikler gözlendi. Bunlar ayrıca, Emblica officinalis sulu özü ile tedavi ederken hafifletilmiş.

Amla ot Kimya
Bu bitki sahip birçok madde, apigenin, Galik asit, ellagic asit, chebulinic asit, quercetin de dahil olmak üzere), chebulagic asit, corilagin, isostrictiniin, metil gallat ve luteolin. Amla tanen içerir Phyllaemblicin B, emblicanin A (% 37), emblicanin B (% 33), punigluconin (% 12) ve pedunculagin.

Amla ek kullanılabilir mağazalarda veya Internet üzerinde
Amla ek - cennet otlar % 100 Amla özü 20:1. (Phyllanthus emblica) 20:1 (5000 mg bütün taze meyve eşdeğer) amla meyve özü - 250 mg. cennet otlar Amla özü doğal olarak yalnızca alt Himalaya Dağları bozulmamış ortamında yetişen en iyi kalite meyve kullanarak elde edilir.

Amla tozu kullanım
Sıkıştırıcı bir koku ile hafif kahverengi renkli amla tozdur. Önerilen bir İngiliz Lirası torbalarda satılan Amla tozu bir çay kaşığı günlük veya gerektiği kullanın

Sağlık Faydaları:

Özellikle soğuk ve ateş, öksürük, boğaz ağrısı, difteri, susuzluk, hazımsızlık, karın ağrıları, kronik hepatit, hipertansiyon, obezite, hiperlipidemi, nem-ısı ödem, micturition, vb tedavi.

amigdalin COA

Madde

belirtimi

Sonuç

yöntemi

Maker bileşikler

NLT 98.0%amygdalin

%98,50

HPLC

Organoleptik
Görünüm

İnce toz

Uyan

NLS-QCS-1008

Renk

Beyaz

Uyan

GB/T5492-2008

Koku

Karakteristik

Uyan

GB/T5492-2008

Tat

Karakteristik

Uyan

GB/T5492-2008

Kullanılan ayırdı

Tohumlar

Uyan

/

Kurutma yöntemi

Kurutma Spary

Uyan

/

Solvent ayıklamak

Su ve etanol

Uyan

/

Fiziksel özelliği
Partikül Büyüklüğü (80mesh)

100.0%pass40mesh

Uyan

GB/T 5507-2008

Nem

< %1,50

%1.10

GB/T 14769-1993

Kül içeriği

< %1,50

% 0.25

AOAC 942.05, 18.

Çözünürlük

Etanol, metanol ve sıcak su vb çözünür.

Uyan

Görsel

Erime noktası

223-226 ℃

224-225.5

GB21781-2008T

Özel optik rotasyon

-40.0 ° ~-45.0 °

-42.6

GB 613-88

Kalıntı maddeleri

Eur.Pharm

Uyan

AOAC 986.15, 18.

Tarım ilaçları

Negatif

Uyan

AOAC 971.21, 18.

Ağır metaller
Toplam ağır metaller

< 10.0%ppm

Uyan

USP < 231 >, yöntem II

Olarak

< 2.0%ppm

Uyan

AOAC 986.15, 18.

Türkçe

< 2.0%ppm

Uyan

AOAC 986.15, 18.

CD

< 0.5%ppm

Uyan

AOAC 986.15, 18.

HG

< 0.5%ppm

Uyan

AOAC 971.21, 18.

Pestisit kalıntı
666

< 0.2%ppm

Uyan

GB/T5009.19-1996

DDT

< 0.2%ppm

Uyan

GB/T5009.19-1996

Mikrobiyolojik test
Toplam plaka sayısı

< 1, 000fu/g

90fu/g

AOAC 990.12, 18.

Toplam Maya veya kalıp

< 100fu/g

15fu/g

FDA (BAM) Bölüm 18, 8 Ed.

E.coli

Negatif

Negatif

AOAC 997.11, 18.

Salmonella

Negatif

Negatif

FDA (BAM) Bölüm 5, 8 Ed.


Sorgulama